Bolesne wspomnienia

Nie każdy z nas cieszy się ze swojej przeszłości. Czasem robimy wszystko, aby wszystkie drzwi zamknąć na klucz, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się nowym życiem. Wszystko wtedy wydaje się piękniejsze i można z uśmiechem patrzyć przed siebie. Nie wszystko jest tak piękne, jak to człowiek czasem sobie wyobraża. Wystarczy tylko mały impuls, który sprawi, że wszystko powróci z prędkością światła. Taki motyw można spotkać w wielu książkach. Jedną z nich jest “Zimowy ogień“, którą napisał Anders de la Motte (https://www.taniaksiazka.pl/zimowy-ogien-anders-de-la-motte-p-1393357.html).

Tragedia sprzed lat

Autor od niedawna znajduje się na rynku i już podziwiany jest przez czytelników za swój niezwykły kunszt literacki. Wiele osób zgodnie twierdzi, że tworzy on prawdziwe opowieści z dreszczykiem, dzięki czemu można zagłębić się w ciekawą lekturę. Wszystko prowadzone jest ze spokojem, aby każda osoba miała czas na przeanalizowanie poszczególnych poszlak i dowodów. Ta książka należy do serii “Kwartet sezonowy”. Dzięki tej książce możemy poznać trzy wyjątkowe opowieści, które są od siebie w zupełności niezależne. Przygodę z tą serią możemy rozpocząć od dowolnej części. “Zimowy ogień” opowiada historię Laury. Dziewczyna, a właściwie młoda kobieta, ma już w miarę ułożone życie. Z przykrością przyjmuje informacje o tym, że jedna z jej ciotek ne żyje. To właśnie u niej często spędzała wakacje, ponieważ ciotka prowadziła letnisko. Młoda Laura jeździła tam każdego lata. Do pewnego momentu, aż nie wydarzyła się tragedia w 1987 roku. Wszystko wydarzyło się w noc św. Łucji.

Zbrodnia do wyjaśnienia

Wtedy to w jednej z sal tanecznych w letnisku wybuchł pożar. Zginęła młoda dziewczyna – oczko w głowie rodziców, przyjaciółka Laury. Sprawca przyznał się do zbrodni, ale ofierze życia to nie przywróciło. Od tego momentu Laura unikała tego miejsca, jak mogła. Dopiero teraz, kiedy to ona otrzymała letnisko w spadku, cała załamująca sytuacja wraca do niej jak bumerang. Dziewczyna nie wie co ma zrobić. Uznaje, że letnisko musi sprzedać. Jedzie do miejsca, gdzie spędziła wiele szczęśliwych chwil, ale gdzie doszło także do okropnej tragedii. Przyjazd na nowo sprawia, że wspomnienia są jak żywe. Okazuje się, że na miejscu nadal ludzie pamiętają o tym, co się stało. Przyjazd Laury sprawia, że emocje ożywają na nowo. Laura widzi pewne sprawy, dowody “same” wpadają jej do ręki. Czy wszyscy poznali prawdę o tym, co wydarzyło się wiele lat temu? A może winowajcą jest zupełnie inna osoba? “Zimowy ogień” przyniesie wszystkim zaskakujące rozwiązanie.

Książka zdjęcie freepik - pl.freepik.com